Connect with us

Јашароски го засили нападот на Ренова

Ренова експресно ја заврши потрагата по нов голгетер по заминувањето на Миовски во Унгарија, откако „гипсарите“ го комплетираа трансферот на Ален Јашароски од редовите на Македонија ЃП.

Јашароски има зад себе успешна сезона во дресот на „лавовите“, а учеството во квалификациите за ЛЕ со Ренова беше една од причините поради кои 28-годишниот голгетер реши да си замине од Ѓорче Петров и да се пресели во таборот на „гипсарите“.
Јашароски во кариерата има настапувано и за Работнички, Шкупи, Хоризонт Турново, Металург, Еуромилк, а имаше и кратка меѓународна авантура во дресот на Приштина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови