Connect with us

Италијанецот Рибаудо замина од Брера во Серија Д

Италијанскиот интернационалец Салваторе Рибаудо ја напушти Брера и се врати во родната земја. Тој дојде во пакет со италијанскиот стратег Џовани Валенти, но сега се врати на „чизмата“. Негов нов клуб е Авецано, членот на Серија Д.

Авецано плати 10.000 евра за трансферот на Рибаудо од Брера.

Брера во пролетниот дел од шампионатот во Првата лига ќе го предводи српскиот стратег Бојан Круљ, а реновиран е и голем дел од составот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови