Connect with us

Исник Алими: Повикот од Милевски пријатно ме изненади, се чувствувам одлично

Фудбалерот на романскиот прволигаш Сепси, Исник Алими, за првпат беше стартер во селекцијата на Македонија, откако претходно дебитираше против Италија. Ќе го памети по убаво дуелот со Малта и триумфот од 0-2.


„Да бидам искрен и јас бев изненаден од повикот на селекторот Милевски, но со многу желба ја прифатив поканата и сега сум навистина пресреќен што сум одлично прифатен во соблекувалната. Овој натпревар со Малта секако е посебен за мене затоа што првпат бев стартер. Мора да го истакнам и дебито против Италија и одличниот резултат против европскиот шампион. Убаво е навистина чувството после една ваква победа. Можеби и ние самите не очекувавме дека ќе имаме предност од 0-2 веќе на полувремето, но максимално се подготвувавме за овој меч. Посакувавме три бода и го исполнивме планот“, изјави Исник Алими.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови