Connect with us

Интер го претстави Зиелински како прво засилување за новата сезона (ВИДЕО)

Интер се пофали со своето прво засилување за сезоната 2024/25. Тоа е полскиот играч од средниот ред, Пјотр Зиелински, кој ја изгради својата репутација во Серија А во дресот на Наполи од 2016 година.

Полјакот го напушти Неапол како слободен агент и уште во јануари оваа година беше договорен од Џузепе Марота за новииграч во средниот ред на Интер. Покрај Наполи, меѓу 2012 и 2014 година тој го носеше дресот на Удинезе, а од „фриуланите“ беше испраќан на заем во Емполи меѓу 2014 и 2016 година.

Зиелински ги заврши своите обврски со полскиот национален тим на ЕВРО 2024, откако селекцијата испадна уште во групната фаза.


Тој е едно од двете досега сигурни засилувања на „нероаѕурите“, второто е напаѓачот од Порто, Мехди Тареми, кој исто така пристигнува во Милано на слободен трансфер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови