Connect with us

Интер го понижи Милан во градското дерби (ВИДЕО)

Интер го понижи градскиот ривал Милан победувајќи со 5-1 во „Дерби дела Мадонина“. Со тоа „нероаѕурите“ ја продолжија серијата победи над соседите во последниот период. 

Хенрик Мхитарјан во петтата минута донесе водство, а Маркус Турам зголеми на 2-0 уште во првото полувреме. 

Рафаел Леао во 57.минута намали на 2-1, но Мхитарјан со својот втор гол ги разреши дилемите за триумф. 

Хакан Чалханоглу од пенал зголеми на 4-1 во 79.минута, а Давиде Фратези само го докрајчи Милан во 93.минута.  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови