Connect with us

Интер го освои „Олимпико“ (ВИДЕО)

Интер оствари многу важна победа (0-2) против Рома на „Олимпико“ и се врати на четвртата позиција на табелата во Серија А која води во Лигата на шампионите. Тимот на Симоне Инзаги во победнички ритам ќе го пречека и полуфиналниот дуел против градскиот ривал Милан во ЛШ.

Федерико Димарко во 33.минута донесе водство за Интер, а Ромелу Лукаку во 74.минута го потврди триумфот на „нероаѕурите“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови