Connect with us

Илон Маск го збуни светот: Најави дека сака да го купи Манчестер Јунајтед

Мултимилијардерот Илон Маск, извршниот директор на компанијата „Тесла“, направи револуција на интернет со идејата да го купи Манчестер Јунајтед.


„Ја поддржувам левата половина на Републиканската партија и десната половина на Демократската партија!

„И јас исто така планирам да го купам Манчестер Јунајтед, добредојдени сте.“

Сепак, Маск е познат по објавувањето на вакви шеговити твитови. Подоцна дојде и потврда дека засега се работи за шега.

„Не, тоа е долгогодишна шега на Твитер. Нема да купувам спортски клуб“, истакна Маск.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови