Connect with us

И Беласица ги почна подготовките: Бразилецот Силва и Арбен Тафа први засилувања (ФОТО)

И струмичка Беласица ги почна подготовките за новата сезона. На подготовките со новиот тим од првиот ден се и засилувањата, Бразилецот Силва како и дефанзивецот Арбен Тафа кој пристигна од Струга Трим Лум.

Стратегот Ване Милков, засилен во стручниот штаб со Шефки Арифовски, ги очекува сезона во која за тимот без сомнение прва цел ќе биде опстанокот во елитното друштво.

Според најавите, со тимот на струмичани се очекува да потпише и Антонио Каланоски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови