Connect with us

Хрватите ја победија Португалија во Лисабон (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Хрватска оствари уште еден триумф во подготовките за настап на Европското првенство. „Коцкестите“ после Македонија во Ријека (3-0) ја победија и Португалија (1-2) на гости во Лисабон.


Лука Модриќ од пенал погоди во осмата минута за водство на Хрватска, а израмни Диого Жота на почетокот на вториот дел.


Победничкиот гол за Хрватите го постигна Анте Будимир во 56.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови