Connect with us

Христијан Стевковски ја засили Македонија ЃП

Македонскиот прволигаш Македонија ЃП го договори трансферот на младинскиот репрезентативец Христијан Стевковски кој досега го носеше дресот на второлигашот ФК Скопје. Со тоа „лавовите“ го решија прашањето за голманската позиција. За Стевковски ова е одлична можност да се докаже и во прволигашка конкуренција. 

Македонија ЃП ова лето се раздели со Марко Јовановски, кој најави дека ќе замине во странство. 

Христијан Стевковски досега има два настапи за младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година и ќе биде значајно освежување за составот на Жикица Тасевски. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови