Connect with us

Хет-трик на Нкетија, Арсенал го растури Шефилд Јунајтед (ВИДЕО)

Арсенал го победи Шефилд Јунајтед со убедливи 5-0 и се доближи на два бода негатива до лидерот Тотенхем. Еди Нкетија беше најрасположен за игра во тимот на „топчиите“ и постигна хет-трик.

Тој ги постигна првите три гола за својот тим и го реши победникот. Стрелаше за водство во 28.минута, а потоа погоди и во 51. и во 58.минута. На неговата ефикасна игра се надоврзаа и Виеира од пенал и Томијасу.

Борнмут го победи Барнли со 2-1, со головите на Семенјо и на Билинг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови