Connect with us

Хет-трик на Марко Симоновски во првенството на Косово

Македонскиот интернационалец Марко Симоновски игра во одлична форма во првенството на Косово. Тој денеска постигна хет-трик за својот тим Дрита во триумфот (4-1) против Гњилане во седмото коло од шампионатот на Косово.


Симоновски постигна два два гола пред крајот на првиот дел, а комплетираше хет – трик со погодокот во 69. минута.


Симоновски веќе стигна до бројката од шест гола оваа сезона во првенството на Косово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови