Connect with us

Хет – трик на Бејл, триумф на Тотенхем (ВИДЕО)

Тотенхем оствари убедлива победа (4-0) над Шефилд Јунајтед, а Герет Бејл потсети на најдобрите денови од Премиер – лигата. По декември 2012 година, Велшанецот постигна хет – трик.

Бејл погоди во 36.минута, а потоа продолжи голгетерски и во 61. и во 69.минута. Четвртиот гол беше дело на Хјонг – Мин Сон во 77.минута.

По овој триумф, Тотенхем е петтопласиран на табелата во Премиер – лигата со 56 бода.

Тимови

Advertisement

Facebook