Connect with us

Халанд го промаши невозможното (ВИДЕО)

Манчестер Сити има негатива (0-1) во градското дерби со Јунајтед, а Ерлинг Халанд промаши од неверојатна позиција. Норвежанецот беше на еден метар од празниот гол и успеа да ја испрати топката над гредата.

Фоден го проигра со глава, а Халанд го промаши невозможното…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови