Connect with us

Гундоган го реши Лидс, конечно победи и Челси (ВИДЕО)

Манчестер Сити славеше против Лидс Јунајтед со 2-1 и оствари нов триумф во трката за шампионската титула. Илкај Гундоган беше двоен стрелец за „граѓаните“, а во вториот дел не успеа да реализира пенал за да стигне до хет-трик. Веднаш откако тој не погоди од белата точка, во 85.минута возврати Родриго на спротивната страна. 

Челси конечно ја прекина серијата лоши резултати и победи на гости против Борнмут со 1-3. Галахер, Бадијашил и Жоао Феликс му донесоа победа на Френк Лампард. 

Тотенхем славеше против Кристал Палас со 1-0, а победничкиот гол беше дело на Хари Кејн во 45.минута.

Вулверхемптон ја победи Астон Вила со 1-0, со голот на дефанзивецот Тоти.  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови