Connect with us

Гостивар го промовираше Ланре Кехинде

Новиот прволигаш Гостивар го промовираше своето најново засилување, нигерискиот интернационалец Ланре Кехинде. Тој го засили нападот на гостиварци во последниот ден од летниот преоден рок.

Нигериецот доаѓа од израелскиот второлигаш Хапоел Ноф ГаХалил, каде на 23 натпревари постигна 11 гола минатата сезон.а. Во кариерата има настапувано и во Турција, во Анкарагучу, Денизлиспор, Умраниеспор, Менемен, а го носел дресот и на Инчеон Јунајтед од Јужна Кореја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови