Connect with us

Гостивар ги претстави и Мевљан Мурати и Константин Чешмеџиев

Македонскиот прволигаш Гостивар објави уште две нови засилувања. По презентацијата на Дарко Глишиќ, гостиварци продолжија со претставување на уште двајца нови фудбалери.

Следната сезона дресот на Гостивар ќе го носат и Мевљан Мурати и Константин Чешмеџиев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови