Connect with us

Ѓорге Стојчев ќе ја предводи Академија Пандев

Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Академија Пандев.

Раководството на клубот смета дека Стојчев е најдоброто решение за тренер на сениорскиот тим и ја има целосната доверба од сите во клубот се вели во објавата од Академија Пандев.

Стојчев е дел од Академија Пандев од формирањете, прво како тренер во младинските категории, а од пред три сезони и како асистент тренер во сениорскиот тим каде соработуваше со Југослав Тренчовски, Александар Таневски и со Александар Васоски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови