Connect with us

Големината на Садио Мане: Ни „Енфилд“, ни „Алијанц“, најубаво е кога играш фудбал дома на кал (ВИДЕО)

Садио Мане е пред трансфер во Баерн Минхен, откако имаше фантастични години во Ливерпул. Но, за Сенегалецот најубаво е кога ќе се врати дома и ќе може да одигра партија фудбал со пријателите и другарите на калливиот терен во родното место Бамбали.

Цело село е на нозе и гледа од страните, а на теренот се и Папис Сисе и Ел Хаџи Диуф, исто така легендарни фудбалери. Ќеифот е голем, а тоа само ја покажува големината на Садио Мане.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови