Connect with us

Германците со поддршка за Ериксен, Лукаку даде гол и кажа во камерата „Крис, те сакам“ (ФОТО+ВИДЕО)

Европско првенство со солидарен дух. Од сите страни доаѓа поддршката за Кристијан Ериксен кој колабираше на теренот на мечот против Финска. По драматични моменти, неговата здравствена состојба сега е стабилна откако му беше укажана прва помош на теренот, а потоа и итно беше пренесен во болница.

Германската репрезентација му укажа поддршка на Кристијан Ериксен. Се фотографираше во целосен состав зад видео-бимот на кој имаше слика од данскиот репрезентативец.

Пораки на поддршка доаѓаат од сите, Кристијано Роналдо испрати емотивна порака, францускиот тим…

Соиграчот од Интер, Ромелу Лукаку, постигна гол за Белгија по само десетина минути игра на мечот со Русија, дотрча во камерата и кажа „Крис, те сакам“.

Advertisement

Facebook

Тимови