Connect with us

Германците ја „поздравија“ Италија, Унгарците ја уништија Англија (ВИДЕО)

Германија ја победи Италија со 5-2 и стигнаа до првиот триумф во групата 3 од Лигата на нации, а Унгарија ја „уништи“ Англија дома совладувајќи ја со 0-4.


Тимо Вернер беше двоен стрелец, а погодија и Гундоган, Томас Милер, а серијата ја отвори Џошуа Кимих. За Италија стрелци беа Гнонто и Бастони.


Унгарија со 0-4 славеше против Англија. Роланд Шалаи беше двоен стрелец, а погодија и Наѓи и Даждаг.


Мичи Батшуаи донесе триумф (0-1) за Белгија на гости против Полска, а Холандија го победи Велс со 3-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови