Connect with us

Фудбалерите на Интер одбија намалување на платите, заминувања на повидок?

Фудбалерите и персоналот на Интер решиле да не се откажат од двомесечната плата со цел да му помогнат на клубот, вели италијанска “Ла Република”. Раководството на “нероаѕурите” се надеваше дека еуфоријата од освојувањето на „скудетото“, ќе ги натера да прифатат намалување на платите за идната сезона.

Сепак, никој од играчите или персоналот не одлучил да го прифати барањето. Доколку не успее да биде постигнат договор, тогаш најверојатно оние играчи кои заработуваат највисоки плати ќе бидат први на списокот за трансфери.

Advertisement

Facebook

Тимови