Connect with us

Филип Миленковски промовиран во дресот на Струга ТЛ (ФОТО)

Пред почетокот на новата сезона, Струга Трим Лум и официјално го промовираше и најновото засилување, крилниот дефанзивец Филип Миленковски.

30-годишниот Миленковски во Струга доаѓа од редовите на Брегалница каде настапуваше изминатата сезона. Претходно во својата кариера има настапи и за Пелистер и Силекс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови