Connect with us

Фенербахче купува: Озил, Салаи….следен е Лука Станковски

Турскиот гигант Фенербахче ги комплетираше трансферите на германската мегаѕвезда Месут Озил и на унгарскиот дефанзивец Атила Салаи, а следен е суперталентот на Работнички, Лука Станковски. Тоа е најавено и во турските медиуми. Двата клуба се во завршни преговори за преселбата на 18-годишниот играч за врска во Истанбул. 

„Станковски е следен. Доколку двата клуба се договорат за отштетата, младиот фудбалер Лука Станковски ќе биде нов член на Фенербахче“, пишува Sporx.     

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови