Connect with us

Фантастичен гол на Лео Меси (ВИДЕО)

Лионел Меси беше во елемент на мечот на кој неговиот Интер Мајами го победи Спортинг Канзас Сити со 3-2. Аргентинецот се истакна со неверојатен гол и асистенција, а Луис Суарез го постигна победничкиот гол за тимот на Дејвид Бекам.


Натпреварот меѓу Интер и Канзас беше трет најпосетен натпревар од регуларниот дел од сезоната во МЛС-лигата во целата историја. На стадионот присуствуваа над 72.000 гледачи.

Голот на Лионел Меси, кој долго ќе се памети, беше негов петти од почетокот на сезоната.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови