Connect with us

Ердон Даци стрелец за Вестерло против белгискиот шампион (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Ердин Даци беше стрелец на единствениот погодок за својот тим Вестерло на дуелот (1-3) против белгискиот шампион Унион Сен Жилоа.

Даци успеа да погоди во 11.минута и донесе предност за Вестерло, но во продолжение од натпреварот сепак неговиот тим беше поразен.

Гостите израмнија до полувремето преку Лапусин, а Ајенса и Амура донесоа победа за Унион Сен Жилоа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови