Connect with us

Ентони изнесен на носилки од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед загуби еден од најдобрите играчи во пресрет на финалето на ФА купот и дуелот со Манчестер Сити. Бразилецот Ентони на носилки е изнесен од „Олд Трафорд“ откако сериозно се повреди на мечот против Челси, кој е во тек.

По еден дуел со Чалобах, Бразилецот падна на теренот, а потоа и се пожали дека сепак е нешто сериозно. Лекарскиот тим утврди дека Ентони не може да го продолжи мечот и беше изнесен на носилки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови