Connect with us

Емполи ја сопре успешната серија на Фиорентина (ВИДЕО)

Фиорентина важеше за фаворит на дуелот со Емполи, меѓутоа гостите дојдоа во Фиренца и успеаја да победат со 0-2. Досега имаа постигнато само еден гол на осум натпревари, а вечерва двапати ја тресеа мрежата на Фиорентина.

Франческо Капуто во 21.минута донесе водство за Емполи, а триумфотго потврди Емануел Гиаши во 81.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови