Connect with us

Емир Скендери од Македонија ЃП се сели во Беса

Напаѓачот на Македонија ЃП, Емир Скендери, во наредните шест месеци ќе биде позајмен во редовите на Беса, информираше клубот од Ѓорче Петров. Двата клуба се договорија Скендери да се пресели кај лидерот на табелата во второлигашката конкуренција.

Македонија ЃП оваа зима доведе двајца искусни напаѓачи, Крсте Велкоски од Работнички и Џонатан Балотели, поранешниот член на Вардар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови