Connect with us

Емболо донесе триумф за Швајцарија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Швајцарија ја обезбеди првата победа на Светското првенство откако го совлада Камерун со 1-0. Брил Емболо го постигна победничкиот гол во 48.минута, на асистенција на Џердан Шаќири.

Камерунците добро се држеа, но едно невнимание беше доволно за Емболо да донесе триумф.

Вечерва, во вториот натпревар од групата Г, ќе се сретнат селекциите на Бразил и на Србија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови