Connect with us

Еден Азар има две понуди, од Ал-Наср и од Кристал Палас

Еден Азар е слободен играч откако го раскина договорот со Реал Мадрид. Под знак прашалник е каде ќе ја продолжи кариерата, но познато е дека интерес покажал и Ал-Наср. Клубот од Саудиска Арабија сака да ја победи конкуренцијата од Премиер – лигата бидејќи Кристал Палас наводно се распрашува за Белгиецот.


Многумина го окарактеризираа Еден Азар како најголемиот неуспех во историјата на Реал Мадрид бидејќи шпанскиот гигант за него одвои рекордни 115 милиони евра за трансферот од Челси во 2019 година, а за неговата плата издвојуваше уште 30 милиони евра по сезона.

За возврат од него доби само 76 одиграни натпревари, седум гола и 12 асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови