Connect with us

Дробаров и Бабунски стрелци во Бугарија

Македонските интернационалци Влатко Дробаров и Доријан Бабунски имаа успешни настапи за своите тимови во бугарскиот шампионат. Дефанзивецот Влатко Дробаров беше стрелец за Черно Море во триумфот (0-3) на гости против Арда. Тој со удар со глава ја затресе мрежата на Арда во 31.минута.

Доријан Бабунски исто така беше стрелец за Ботев Враца. Тој погоди во осмата минута, а неговиот тим одигра 2-2 на домашен терен против Локомотив Софија.

Advertisement

Facebook

Тимови