Connect with us

Дориан Бабунски со два гола го урна Левски (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Дориан Бабунски беше човек на мечот за својот тим Ботев Враца во триумфот од 2-0 против Левски. Тој ги постигна двата гола за домаќинот.

Бабунски во петтата минута постигна убав погодок со удар со глава, а во 58.минута стрелаше од пенал за удвојување на водството. Тоа на крајот беше и конечен епилог на мечот.

Advertisement

Facebook

Тимови