Connect with us

Динамо Загреб со триумф над Балкани се пласира во нокаут фазата од Конференциската лига

Динамо Загреб се пласираше во нокаут-фазата од Конференциската лига, откако славеше со 3-0 над косовскиот тим Балкани. Хрватскиот првак не беше на ниво во првиот дел, но потоа Бруно Петковиќ постигна два гола, а еден дополни Периќ.


Клуб Бриж го победи Бодо Глимт со 3-1. Зорја го победи Брејдаблик со 4-0, а Плзен беше убедлив (3-0) против Астана.


Макаби Тел Авив го победи Гент со 3-1, а Лил славеше со 3-0 против Клаксвик. Бешикташ на гости стигна до триумф од 0-2 кај Лугано, а Олимпија Љубљана го изненади Слован Братислава на гости и победи со 1-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови