Connect with us

Динамо Загреб го доби дербито против Хајдук на „Пољуд“

Хрватскиот првак Динамо Загреб оствари голема победа (0-1) на „Пољуд“ против Хајдук Сплит во големото дерби. Сега „модрите“ имаат пет бода негатива во однос на лидерот Ријека, но и еден одигран меч помалку. Сега трката за титулата е уште поинтересна.

Бруно Петковиќ беше стрелец на победничкиот гол за Динамо Загреб. Тој ја затресе мрежата на Хајдук во 38.минута.

Стефан Ристовски и Аријан Адеми беа стандардно добри во тимот на Динамо Загреб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови