Connect with us

Дибала се враќа за дербито со Интер

Напаѓачот на Рома, Пауло Дибала, треба да се врати на теренот порано од очекуваното, истакнуваат медиумите на Апенините.


Аргентинецот заработи повреда на мускулот во победата на Рома над Калјари. Првичната прогноза беше дека тој ќе биде еден месец надвор од терените. Но, Дибала се опорави побрзо од очекувањата.

Се очекува Аргентинецот да му биде на располагање на тренерот Жозе Мурињо за натпреварот со Интер на 29 октомври, пишува „Кориере дело Спорт“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови