Connect with us

Џенова ги зголеми проблемите на Рома и Мурињо (ВИДЕО)

Џенова славеше убедлива победа на домашен терен совладувајќи ја Рома со 4-1. Со овој пораз се зголемуваат проблемите на Жозе Мурињо на клупата на „волчицата“.


Гудмундсон во петтата минута донесе предост за Џенова, но израмни Кристанте.


Сепак, Ретеги во 45.минута повторно обезбеди водство за Џенова.


Во вториот дел погодија и Торсби и Месијас за убедлив триумф на домаќинот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови