Connect with us

Детонит Плачковица се засили со Зоран Ивановски

Македонскиот второлигаш Детонит Плачковица се засили со Зоран Ивановски. 23 – годишниот крилен играч доаѓа од редовите на Беласица.


Тој ја градеше кариерата во тимот на Академија Пандев, за кој има одиграно 80 првенствени прволигашки натпревари, како и мечеви на меѓународната сцена.

Ивановски во минатото беше член на младонските селекции на Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови