Connect with us

Детонит Плачковица се засили со Лука Трајкоски

Македонскиот второлигаш Детонит Плачковица доби големо засилување пред почетокот на пролетниот дел од првенството. Во Радовиш пристигна офанзивецот Лука Трајковски.


24-годишниот крилен доаѓа од Вардар, а претходно има настапувано и во Победа, Борец, Тиквеш и Македонија ЃП.


Со ангажманот на Трајкоски, тимот на Детонит Плачковица сериозно се наметнува како аспирант за пласман во елитата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови