Connect with us

Дембеле ја одведе Барселона во полуфиналето на Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Барселона го победи Реал Сосиедад со 1-0 на „Камп Ноу“ и се пласира во полуфиналето на Купот на Шпанија. Стрелец на победничкиот гол за каталонскиот тим беше Осман Дембеле во 52.минута од мечот.

Гостите ја олеснија работата на Барса откако Браис Мендез доби црвен картон во 40.минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови