Connect with us

Дарвин Нуњез ја повтори „главата“ на Зидан против Матераци (ВИДЕО)

Напаѓачот на Ливерпул, Дарвин Нуњез, падна на провокацијата на дефанзивецот на Кристал Палас, Јоаким Андерсен, и заработи директен црвен картон во 57.минута од натпреварот на „Енфилд“. Тој речиси го повтори легендарниот потег на Зинедин Зидан кој му „удри глава“ на Марко Матераци.

Дарвин Нуњез му удри глава на Андерсен и беше исклучен, а Ливерпул одигра само 1-1 дома против Кристал Палас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови