Connect with us

Дарко Мицевски се врати во Вардар: Повикот од најтрофејниот клуб не се одбива

Дарко Мицевски се врати во најтрофејниот македонски клуб Вардар. Тој денес потпиша четири и пол годишен договор со „црвено-црните“. Повратникот во Вардар е освојувач на шампионската титула во сезоната 2019/20 откако две и пол години настапуваше за клубот.


„Ми претставува голема чест и задоволство враќањето во Вардар, едноставно повикот од најтрофејниот македонски фудбалски клуб не се одбива. Им благодарам на сопственикот Слободан Крстевски и спортскиот директор Александар Бајевски за повикот и довербата, лесно се договоривме и заеднички ги усогласивме целите на клубот. Верувам во овој проект, искрено се надевам дека ќе биде еднакво успешен како и при мојот претходен престој тука. На сите навивачи и приврзаници на Вардар им ја честитам новата година и божиќните празници, се гледаме на терен, да го вратиме Вардар таму каде што му е местото”, изјави Дарко Мицевски.

Вардар претходно го врати и голманот Филип Гачевски и во пролетниот дел од сезоната ќе тргне во јуриш за експресно враќање во елитата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови