Connect with us

Чурлинов оди на позајмица во Шалке 04

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов во претстојната сезона ќе го носи култниот дрес на Шалке 04. Тој заминува на едногодишна позајмица во тимот од Гелзенкирхен и треба да биде едно од засилувањата на Шалке во обидот експресно да се врати во Бундес – лигата.

Во текот на денешниот ден Чурлинов треба да ги мине медицинските прегледи, а потоа ќе следи и промоцијата. Македонецот останува под договор со Штутгарт, но во новата сезона ќе биде позајмен на Шалке 04.

Advertisement

Facebook

Тимови