Connect with us

Чуамени донесе триумф за „кралевите“ против Мајорка (ВИДЕО)

Реал Мадрид ја оствари 24. победа оваа сезона во Ла Лига откако минимално ја совлада Мајорка со 0-1 на гостински терен. Тимот на Карло Анчелоти сега има 11 бода предност во однос на Барселона, која вечерва му гостува на Кадиз.

Аурелиен Чуамени во 48.минута го постигна единствениот гол на натпреварот. Тој на фантастичен начин успеа да ја затресе мрежата на противникот.

По долга пауза, во составот на „кралевите“ се врати и Едер Милитао, кој паузираше повеќе од половина година поради повреда на лигаментите на коленото.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови