Connect with us

Челси до врв ја наполни мрежата на Норич (ВИДЕО)

Челси играше без Ромелу Лукаку и без Тимо Вернер кои се повредени, но тоа воопшто не претставуваше проблем до врв да ја наполни мрежата на Норич. Европскиот првак славеше со 7-0 на „Стемфорд бриџ“.

Мејсон Маунт го отвори резултатот, а до крајот на мечот комплетираше хет – трик. Хадсон – Одои и Рис Џејмс потврдија дека трите бода ќе останат во Лондон, во второто полувреме стрелаше и Бен Чилвел, а еден погодок е запишан како автогол на Максимилијан Аронс.

Advertisement

Facebook

Тимови