Connect with us

Чеде Јаневски во стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски го напушта кормилото на кипарскиот прволигаш Олимпијакос Никозија. Тој во иднина ќе биде дел од стручниот штаб на Јужна Африка.

Раководството на Олимпијакос Никозија открива дека клубот му понудил нов договор на Јаневски, меѓутоа македонскиот стратег веќе имал одлучено околу својата иднина. Тој најголемиот дел од тренерската кариера ја мина во Белгија, работеше и на Кипар, а беше тренер и на Црвена Звезда.

Advertisement

Facebook

Тимови