Connect with us

Брера доведе млад напаѓач од Уганда

Македонскиот прволигаш Брера за пролетниот дел од првенството се засили со уште еден фудбалер. Станува збор за 20-годишниот Роџерс Мато од Уганда кој минатата година настапуваше за Кампала и турскиот состав Шанлиурфаспор.


Мато е дел и од националната фудбалска селекција на Уганда за која иако има само 20 години има забележано дури 21 настап а три пати бил стрелец на голови.

Роџерс Мато е млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и дејствува по крилните позиции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови