Connect with us

Брегалница убедлива против Силекс на последниот тест

Брегалница е подготвена за прволигашката авантура. Во последниот тест пред почетокот на првенството во Првата лига, тимот на Марјан Секуловски го совлада Силекс со 3-0.

Мартин Стојанов од пенал го доведе штипскиот состав во водство во првото полувреме, а во вториот дел стрелаа и Бобан Георгиев и Љупче Кудев.

Брегалница во првото коло од новиот шампионат на домашен терен ќе го пречека ланскиот вицепрвак Шкупи.

Advertisement

Facebook

Тимови