Connect with us

Брегалница се засили со српски дефанзивец

Македонскиот прволигаш Брегалница доведе уште едно засилување во финишот на зимскиот преоден рок. Се работи за српскиот интернационалец Стефан Филиповиќ, кој игра во одбраната.

Тој има 29 години и доаѓа од редовите на литванскиот клуб Ритериаи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови