Connect with us

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) на првата зимска проверка

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) во првиот пријателски натпревар од зимските подготовки.  Во првиот дел немаше голови, а двете екипи не искористија неколку убави можности. Додев и Бакрачески имаа убави шанси да ја доведат Брегалница до предност, но не успеаја во тоа. На спротивната страна останаа нереализирани и шансите на Ступиќ и Алексовски кај Кит Го.

Во второто полувреме, Кит Го дојде до предност со голот на Бошко Ступиќ во 50. минута. Сепак, Брегалница успеа да израмни со погодокот на искусниот Ристе Наумов поставувајќи ги конечните 1-1 на овој тест-дуел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови